РЕЦЕНЗИЈА Ојле Брада во животинска балада

1935756_1161884367081_2981101_n

Реч на промоцијата на книгата во Кратово ,октомври,  2014 Трајче Кацаров, во детската балада, Ојле Брада во животинска балада,  ни создава замислен свет, кој ние со читање на книгата  го оживуваме, секој соодветно на својата имагинација на дете или возрасен,  и си создаваме и правиме сопствен филм од приказните како течат една по друга.Писателот креира со моќта на речта волшебен […]

Read more

СЕУШТЕ ВЉУБЕНИ

Анџелина Џоли и нејзиниот сопруг Бред Пит, заедно глумат и се ѕвезди na филмот “Покрај морето. Филмот во центарот на дејствијата ја става поранешната танчерка, Ванеса, и нејзиниот сопруг писател, Роланд, чиј брак е во криза.Сакајки да ја надминат, тие патуваат низ земјата. Кога ќе најдат мал крајбрежен град, одлучуваат да останат.             Џоли и Пит, […]

Read more

Ангели на Victoria Secret

Во Лондон пристигнаа Ангелите на Victoria’s Secret, меѓу кои и Алесандра Амбросио, по повод модната ревија на  Victoria’s Secret, дамите веќе оставија свој белег на градот. Шоуто ќе се емитува на 9 декември на СБС.

Read more
1 78 79 80