Category Archives: мода

Модната дизајнерка Сара Реџиќ , вечерва, на Шеснаесетиот моден викенд Скопје

17861825_10211178687718041_4984156449670714332_n

Шеснаестиот моден викенд Скопје, започна вчера, на 22.10.2017, во Скопје, Х.Мериот. Во рамките на FWSK AW17/18 , вечерва на 23.10.2017 , од 20.оо часот, свое претставување ќе има и модната дизајнерка Сара Реџиќ, позната на македонската јавност по суптилниот и нежен начин на изразување низ модните креации, кое допира до срцата на љубителите на модата и нејзините клиентки. Се радуваме […]

Read more

Бесценета е радоста на моите клиентки и пријателки – Сара Реџиќ, модна креаторка

17861825_10211178687718041_4984156449670714332_n

Сара Реџиќ е модна креаторка, од Скопје.Таа е еден од прмерите за тоа дека ништо не е невозможно и треба да го следиме својот сон, љубов  и пасија за да станеме успешни , а и дека понекогаш образованието не значи животна определба. Имено, Сара заршува правен факултет , но бидејки модниот дизајн отсекогаш ја привлекува, во последните години, таа активно […]

Read more

Иднината е денес! – модна ревија на младите креатори и студенти од Технолошко – металуршкиот факултет

photo 2(1)

Технолошко-металуршкиот факултет , во Скопје, на 18.06.2015 година, традиционално организира и одржа модна ревија, со студентите од насоката,  Дизајн и инженеринг на облека, на која  студентите ги прикажаа своите стекнати знаења и креации, кои ги изготвуваат заедно со нивниот професор, познатата модна креаторка, м-р Лидија Георгиева. Овогодинешната ревија беше насловена како “ИДНИНАТА Е ДЕНЕС” и  се одржа во аулата на […]

Read more

Лопез секси во Versus Versace на MTV Movie Awards

Џенифер Лопез со секси стил заведуваше на MTV Movie Awards. Популарната пејачка и актерка позираше на синиот тепих во Лос Анџелес во црна комбинација со впечатливи златни детали. Црната креација дизајнирана од Антони Вакарело за Versus Versace ѝ овозможи на Лопез да ги стави во преден план своите тонирани нозе. Стајлингот на 45-годишната ѕвезда вклучуваше и минималистички сандали од Џузепе […]

Read more

Подготвени за шега :) – Dann и Андријана на 1-ви Април

13811_10153504398163488_3724697212198427516_n

Извонредниот македонски пејач, композитор и текстописец Даниел Данн  и уредникот на списанието Таа,  Андријана Јовановска , подготвени го пречекаа вчерашниот Ден на Шегата! Будност.мк не можеше да им одолее:)Прекрасни сте!

Read more